Zámek Žleby a obora s bílými jeleny

Pohádkový zámek nedaleko města Čáslav v okrese Kutná Hora. Otevřen od dubna do října. Obora s bílými jeleny je 5 min. chůze od zámku.

Původně gotický hrad pánů z Lichtenburka z doby před rokem 1289, znovu postavený po zničení husity před polovinou 15. století, prošel renesančními a barokními úpravami a do dnešní romantické podoby byl přestavěn Karlem Vincencem Auerspergem v letech 1849 - 1868 podle anglických předloh. V romantických interiérech se mísí původní historické památky s dobovými prvky a starožitnostmi dovezenými z celé Evropy. Kožené tapety, sbírky vitrají, mnohé obložení stěn, přepychové vybavení a instalace respektující dobové dokumenty, uchovaly do dnešní doby zámek jako jakousi "užitnou sbírku starožitností" s jedinečnou atmosférou a neopakovatelnou malebností.

 

Více informací najdete na oficiálních stránkách zámku www.zamek-zleby.cz

 

Bílé jeleny uvidíte v místní oboře, která je vzdálena 5 minut chůze od zámku. V expozici instalované v ukázkové obůrce se dozvíte vše o historii a současnosti bílých jelenů a v době od 1. května do konce září ve 12,00 a 15,30 hod můžete část žlebského stáda vidět při přikrmování na vzdálenost pouze několika málo metrů. Více na www.oborazleby.cz