Krkonošské muzeum Jilemnice

Muzeum v historické budově Jilemnického zámku s třemi expozičními bloky - historicko-etnografickým, lyžařským a galerijním. Pro děti zajímavá atrakce - pohyblivý mechanický betlém.

Klasické české muzeum s řadou historických sbírek, obrazů a dobového oblečení spjatého s Krkonošemi. Atrakcí je mechanický pohyblivý Metelkův betlém s 350ti figurkami (pozor - informujte se v Muzeu na časy spouštění betlému).

Součástí muzea je také budova Jilemnického pivovaru (asi 50 metrů od hlavní budovy), který slouží jako expozice historie lyžování v Krkonoších. Expozice Bílou stopou. Kapitoly z dějin českého lyžování do r. 1938.  a pohyblivý betlém zaujmou i vaše děti. 

Otevřeno celoročně: úterý - neděle 8-12 a 13-16 hodin, v červenci a srpnu do 17 hodin.

Prohlídka trvá minimálně 70 - 90 minut, počet osob ve skupině až 45, s výjimkou mechanického betlému mohou jednotlivci procházet i volně bez průvodce.

Podívejte se na pořad České televize Počesku - např. ve čtvrté minutě je ukázán zmiňovaný mechanický betlém. Nebo na Toulavou Kameru.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách muzea nebo na stránkách Krkonošského národního parku.

Kde zaparkovat zadarmo: nejjednodušší je zaparkovat ve Valdštějnské ulici (N 50° 36.68177', E 15° 30.34938' ) a parkem projít k zámku (asi 300m)